Гаряча лінія    
info@lawyers.in.ua
Юридичний блог
Публікації

16/11/2017

Тимчасова посвідка на проживання в України від волонтерської організації

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013р. № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та...

19/09/2017

Порядок реєстрації місця проживання іноземців в Україні

Порядок реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, передбачений правилами, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України, № 207 від 2 березня 2016р. Відповідно до...

30/08/2017

Отримання іноземцем дозволу на тимчасове місце проживання на підставі навчання в Україні

На протязі незалежності України, можна побачити тенденцію, що багато іноземців приїжджають до України з метою отримати тут вищу освіту. В першу чергу це стосується професій в таких галузях як:...

Всі публікації

Корпоративне право

Наш юридичний блог є джерелом корисної і актуальної юридичної інформації для усіх охочих. На юридичному блозі Ви можете ознайомитися з цікавими статтями практично по усіх областях права. Ми сподіваємося, що Ви знайдете саме те, що шукали і отримаєте відповіді на питання, що цікавлять Вас. Ми завжди готові публікувати актуальну і цікаву інформацію. Ласкаво просимо!

ВСУ вніс ясність у питання визнання придбаних корпоративних прав одного з подружжя об'єктом права спільної сумісної власності

ВСУ вніс ясність у питання визнання придбаних корпоративних прав одного з подружжя об'єктом права спільної сумісної власності

До питання про правовий режим внесків до статутного фонду юридичної особи, здійснених за рахунок спільної сумісної власності подружжя, а також необхідності згоди другого з подружжя на розпорядження відповідною часткою у статутному фонді підприємства була завжди прикута увага юридичної спільноти.
подробнее

Як мінімізувати ризики при купівлі-продажу рекламного бізнесу?

Як мінімізувати ризики при купівлі-продажу рекламного бізнесу?

В даний час, в епоху інформаційного суспільства, мережеві ЗМІ і телебачення ведуть гонку за місце під сонцем, де ефективно співвідносяться витрати і прибуток.
подробнее

Участь у зборах товариства за дорученням

Участь у зборах товариства за дорученням

На сьогодні існують різні погляди на питання посвідчення довіреностей на представництво інтересів учасника господарського товариства (зокрема, товариства з обмеженою відповідальністю) на загальних зборах учасників та на підписання протоколу і статуту товариства.
подробнее

Ліквідаційні ризики

Ліквідаційні ризики

Основною статтею, що стосується процедури розрахунків з учасниками товариства з обмеженою відповідальністю, є стаття 21 Закону України «Про господарські товариства». У частині 1 цієї статті передбачено, що грошові кошти, що належать товариству, включаючи виручку від розпродажу його майна при ліквідації підприємства, після розрахунків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, а також виконання зобов'язань перед бюджетом, банками, власниками облігацій, випущених товариством та іншими кредиторами, розподіляються між учасниками товариства в порядку і на умовах, передбачених законом та установчими документами.
подробнее

Отримати свідоцтво ПДВ стало простіше

Отримати свідоцтво ПДВ стало простіше

Після вступу в 2011 р. Податкового Кодексу України (далі ПК України), багато хто зіткнувся з новою бюрократичною нормою для отримання свідоцтва платника ПДВ. Для того щоб подати в податкову інспекцію форму 1-ПДВ необхідно було або чекати рік після реєстрації підприємства і мати більше 50% операцій які підлягають оподаткуванню ПДВ, або якимось чином показати оборот в 300 тис. грн. і подавати документи вже в наступному місяці після реєстрації підприємства.
подробнее

Юридичний аудит

Юридичний аудит

Не секрет, що останнім часом дуже багато компаній схильні до угод по злиттю і поглинанню. Звичайно, дані заходи мають певні позитивні якості для обох компаній. Адже завжди краще провести певну реструктуризацію бізнесу, ніж оголосити себе банкрутом. Але, в той же час варто відзначити, що далеко не завжди подібні угоди можуть носити позитивний характер. Найчастіше це може бути пов'язано з непрофесійним юридичним супровідом угоди або у відсутності такого взагалі.
подробнее

Спрощення з ускладненням

Спрощення з ускладненням

Прийшов час кардинально спростити реєстраційну процедуру юридичних осіб, обтяжену необхідністю збору величезної кількості документів, бюрократизмом, великими чергами, неоднозначністю трактувань норм закону, різним підходом державних реєстраторів до своєї роботи і до організації прийому громадян і так далі.
подробнее

Доля пішла в заставу

Доля пішла в заставу

Питання звернення стягнення на корпоративні права, які є заставою, на практиці викликає немало питань. Законодавець, формуючи положення корпоративного права, виходив з того, що звернення до стягнення на корпоративні права не повинне порушувати права існуючих акціонерів і учасників. При цьому інтереси кредиторів залишилися без належної уваги законодавця.
подробнее

Про розділ між подружжям внеску до статутного фонду юридичної особи

Про розділ між подружжям внеску до статутного фонду юридичної особи

Відповідно до роз'яснення Плунуму Верховного суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" від 21 грудня 2007 року № 11, внесок до статутного фонду господарського товариства, товариства з обмеженою відповідальністю не є об'єктом права загальної спільної власності подружжя, оскільки статтею 13 Закону України "Про господарські товариства" встановлено, що власником майна, переданого йому засновниками і учасниками, є саме товариство, і до норм Сімейного кодексу Україна також не віднесено.
подробнее

Форма договору про перехід чи відчуження частки в статутному капіталі ТОВ

Форма договору про перехід чи відчуження частки в статутному капіталі ТОВ

Відчуження частки в статутному капіталі є одним з основних прав, якими наділені учасники товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Відповідно до листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва № 2272 від 31 березня 2005 року, № 5730 від 4 серпня 2006 року, частка в статутному капіталі ТОВ може бути відчужена учасником шляхом укладення договорів купівлі-продажу, дарування або міни. Основне питання при укладенні таких договорів полягає в тому, чи є нотаріальне посвідчення договору обов'язковою чи достатньо укласти договір в простій письмовій формі?
подробнее