Гаряча лінія    
info@lawyers.in.ua
Юридичний блог
Публікації

16/11/2017

Тимчасова посвідка на проживання в України від волонтерської організації

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013р. № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та...

19/09/2017

Порядок реєстрації місця проживання іноземців в Україні

Порядок реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, передбачений правилами, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України, № 207 від 2 березня 2016р. Відповідно до...

30/08/2017

Отримання іноземцем дозволу на тимчасове місце проживання на підставі навчання в Україні

На протязі незалежності України, можна побачити тенденцію, що багато іноземців приїжджають до України з метою отримати тут вищу освіту. В першу чергу це стосується професій в таких галузях як:...

Всі публікації

Банкрутство

Наш юридичний блог є джерелом корисної і актуальної юридичної інформації для усіх охочих. На юридичному блозі Ви можете ознайомитися з цікавими статтями практично по усіх областях права. Ми сподіваємося, що Ви знайдете саме те, що шукали і отримаєте відповіді на питання, що цікавлять Вас. Ми завжди готові публікувати актуальну і цікаву інформацію. Ласкаво просимо!

Санація - чи завжди це шлях відновлення платоспроможності боржника?

Санація - чи завжди це шлях відновлення платоспроможності боржника?

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Учасниками у справі про банкрутство є сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) та інші. подробнее

Питання призначення ліквідатора у справах про банкрутство підприємств, що ліквідуються власником

Питання призначення ліквідатора у справах про банкрутство підприємств, що ліквідуються власником

Як зазначено у ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) – визнання господарським судом неспроможності боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

подробнее

Функції господарського суду в ліквідаційній процедурі

Функції господарського суду в ліквідаційній процедурі

При розгляді справ про банкрутство господарським судом приймаються постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника у випадках, передбачених частинами 3 і 4 ст. 27 , ч. 12 ст. 28, ч. 8 ст.29, ч. 8 ст. 33, ч. 9 ст. 34, частинами 6,11 ст. 36, ч. 13 ст. 85, ч. 4 ст. 90, ч. 7 ст. 93, ч. 3 ст. 94, ч. 2 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника» або визнання його банкрутом» (далі - Закону про банкрутство) тощо.
подробнее

Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником

Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником

Особливості здійснення ліквідаційної процедури банкрута, ліквідація якого розпочиналась у загальному цивільно-правовому порядку, законодавець виклав у ст. 95 Закону про банкрутство. Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону якщо вартості майна боржника-юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
подробнее

Невловимі підприємці

Невловимі підприємці

Фізичні особи, приватні підприємці ніколи не були бажаними контрагентами для юридичних осіб. Останнім часом з'явилася ще одна нагода, на підставі якого краще не мати справу з приватними підприємцями. Справа в тому, що фізичні особи, суб'єкти підприємницької діяльності, можуть на законних підставах взагалі уникнути судового переслідування, а контрагент залишиться біля розбитого корита.
подробнее

Проблемні питання з ліквідацією фізичних осіб - підприємців поки не вирішені

Проблемні питання з ліквідацією фізичних осіб - підприємців поки не вирішені

Як відомо на багато простіше і швидше зареєструвати фізичну особу - підприємця (ФОП), ніж надалі його ліквідувати. Багато підприємців, стикаючись з бюрократичними труднощами процедури закриття своєї діяльності, залишають цей процес «напризволяще», і ліквідація розтягується на роки.
подробнее

Відкриття ліквідаційної процедури не перешкоджає проведенню податкової перевірки

Відкриття ліквідаційної процедури не перешкоджає проведенню податкової перевірки

Виходячи з положень частини 3 статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким встановлено місячний термін для надання кредиторами своїх заяв з вимогами до боржника, в ліквідаційній процедурі боржника, орган державної податкової служби не позбавлений і має право здійснити податкову перевірку і в разі встановлення порушень вимог податкового законодавства та заборгованості боржника по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) заявити свої претензії до такого боржника шляхом подачі заяви з кредиторськими вимогами. подробнее

Частковий мораторій

Частковий мораторій

Практикуючим юристам у сфері ліквідації ТОВ та інших підприємств, відомо, що якщо стосовно неплатоспроможного боржника відкрита процедура банкрутства, то в даному випадку припиняється нарахування санкцій за невиконання зобов'язань. Всі учасники процесу ліквідації боржника повинні розуміти, що ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не імперативна. Зокрема, судова практика формує виключення з правил.
подробнее

Особливості банкрутства фізичних осіб - підприємців

Особливості банкрутства фізичних осіб - підприємців

Банкрутство є однією з юридичних підстав ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи. Порядок та умови визнання суб'єктів підприємницької діяльності банкрутами з метою задовольнити претензії кредиторів регулює спеціальний Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство).
подробнее

Санація боржника його керівником

Санація боржника його керівником

Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) виключно в порядку ст. 53 «Особливості провадження санації боржника його керівником» наділяє правом боржника ініціювати процедуру санації.
подробнее


Страницы: 1 | 2 | 3  »