(095) 042-58-21 Гаряча лінія    
info@lawyers.in.ua
м. Київ, бул. Т. Шевченка, 33-б
Юридичний блог
Публікації

16/11/2017

Тимчасова посвідка на проживання в України від волонтерської організації

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013р. № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та...

19/09/2017

Порядок реєстрації місця проживання іноземців в Україні

Порядок реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, передбачений правилами, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України, № 207 від 2 березня 2016р. Відповідно до...

30/08/2017

Отримання іноземцем дозволу на тимчасове місце проживання на підставі навчання в Україні

На протязі незалежності України, можна побачити тенденцію, що багато іноземців приїжджають до України з метою отримати тут вищу освіту. В першу чергу це стосується професій в таких галузях як:...

Всі публікації

Отримання громадянства України на підставі перебування іноземця у шлюбі з громадянином України

21/08/2017

Перебуваючи у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, іноземець має право або отримати посвідку на постійне місце проживання в Україні при цьому зберігши громадянство своєї країни, й користуватись перевагами громадянства країни не резидента, або подати документи на отримання громадянства України. При отриманні посвідки на постійне місце проживання в Україні, іноземець фактично користується всіма правами громадянина України за виключенням деяких обмежень щодо займання певних державних посад. У випадку з отримання громадянства України іноземець має право отримати біометричний паспорт і безперешкодно перетинати кордон з країнами Європейського союзу.

Якщо ж іноземець все ж таки вирішив отримати громадянство України, йому необхідно подати до територіального органу Державної міграційної служби (по своєму місцю проживання) такі документи:

- Заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках);
- Три фотокартки (розміром 35*45 мм);
- Декларацію про відсутність іноземного громадянства;
- Копію документа про дозвіл на імміграцію в Україну;
- Документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України;
- Копію документа, що підтверджує перебування чоловіка (дружини) особи у громадянстві України;
- Документ, що підтверджує перебування особи у шлюбі з громадянином України терміном понад два роки.

Вище перераховані документи іноземець подає особисто. Подання документів через представника не допускається. Розгляд поданих іноземцем документів органами Державної міграційної служби України не перевищує одного року.

Після цього, Державна міграційна служба України відправляє подані іноземцем документи до Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції України. Кожний орган повинен надати згоду іноземцеві на отримання громадянства України та підтвердити факт відсутності за іноземцем в Україні судимості, штрафів, адміністративних правопорушень та відкритих стосовно нього кримінальних справ.

Після отримання позитивних рішень від органів Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції України, Державна Міграційна служба України відправляє документи до Комісії при Президентові України з питань громадянства, яка розглядає подані документи й у разі відсутності недоліків приймає рішення про внесення пропозицій Президентові України щодо задоволення заяви іноземця про прийняття до громадянства України.

У разі ухвалення позитивного рішення Президентом України виноситься Указ про присвоєння іноземцю громадянства України та документи відправляються разом з наказом до Державної міграційної служби України та Міністерства закордонних справ України. Державна міграційна служба України на підставі наказу Президента України надає іноземцю довідку про реєстрацію особи громадянином України. На підставі цієї довідки іноземець має право в територіальних органах Державної міграційної служби України по своєму місцю проживання отримати паспорт громадянина України. А далі, якщо необхідно, можна буде отримати і біометричний паспорт, щоб пересуватися по території Європейського союзу без віз.


Вячеслав Шкромида

Рубрика: Міграційне право

E-mail: info@lawyers.in.ua

Все статьи автора