Гаряча лінія    
info@lawyers.in.ua
Юридичний блог
Публікації

16/11/2017

Тимчасова посвідка на проживання в України від волонтерської організації

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013р. № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та...

19/09/2017

Порядок реєстрації місця проживання іноземців в Україні

Порядок реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, передбачений правилами, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України, № 207 від 2 березня 2016р. Відповідно до...

30/08/2017

Отримання іноземцем дозволу на тимчасове місце проживання на підставі навчання в Україні

На протязі незалежності України, можна побачити тенденцію, що багато іноземців приїжджають до України з метою отримати тут вищу освіту. В першу чергу це стосується професій в таких галузях як:...

Всі публікації

Тимчасова посвідка на проживання в України від волонтерської організації

16/11/2017

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013р. № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання» іноземні особи та особи без громадянства, мають право отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні від волонтерської організації.

По перше, волонтерська організація повинна бути внесена в перелік організацій та установ, що залучають до своєї діяльності іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України. По друге, даній установі необхідно зробити запрошення іноземцю на своєму офіційному бланку з зазначенням в якому проекті буде використовуватися праця майбутнього волонтера відповідно до закону України «Про волонтерську діяльність».

Треба обов'язково враховувати ці умови, тому як трапляються не поодинокі випадки коли іноземці які не мають підстав для законного перебування в Україні стають здобиччю шахраїв.

Наша компанія спеціалізується в міграційному праві та надає іноземцям кваліфіковані юридичні послуги по працевлаштуванні у волонтерські організації України. Разом з нами ви зможете отримати всі необхідні документи в стислий термін та бути впевнені, що ви не будете ошукані.

Після отримання іноземцем запрошення в Україну, йому необхідно звернутись до посольства України на території своєї держави для отримання візи типу «Д» строком на 90 днів. Дана вимога не застосовується до громадян наступних країн: Російська Федерація, Республіка Молдова, Республіка Білорусь, Республіка Грузія, Республіка Азербайджан, Республіка Арменія, позаяк між Україною та вище перерахованими державами були укладені відповідні міжнародні угоди про встановлення без візового режиму між країнами.

Після отримання іноземцем візи типу «Д» йому необхідно звернутись до Державної міграційної служби України за п'ятнадцять днів до закінчення строку дії візи, й подати наступний перелік документів:

• Заява;
• Оригінал паспорта з візою типу «Д», який після пред'явлення повертається, а приймаються лише копії, які повинні бути перекладені на українську мову. Переклад нотаріально посвідчується;
• Клопотання приймаючої сторони (волонтерської організації) з зазначенням проекту в якому буде приймати участь іноземець, з зазначенням строку проекту, висловлення доцільності залучення участі іноземця.
• Оригінали установчих документів волонтерської організації, після пред'явлення повертаються, а приймаються лише копії;
• Поліс медичного страхування на іноземця;
• Оригінал квитанції про сплату державного мита;
• Чотири фотокартки іноземця 3,5 х 4,5 сантиметра;
• Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, виданого органами Державної Фіскальної Служби України.

Даний перелік документів є необхідним для ідентифікації іноземця, та переконання органами державної міграційної служби України, що іноземець, перебуває на території України на законних підставах, та ним не було порушено порядок перетину кордону, а також переконання працівниками Державної Міграційної Служби України, що його мета перебування на Україні, саме здійснення волонтерської діяльності.

На підставі отриманих від іноземця документів, Державна міграційна служба України на протязі десяти денного строку надає іноземцю дозвіл на тимчасове місце проживання в Україні строком на один рік. Після отримання дозволу, іноземець повинен на протязі 10 днів звернутись в центр надання адміністративних послуг для реєстрації свого місця проживання. Після закінчення терміну дії посвідки, іноземець має право подати документы для продовження строку дозволу на тимчасове місце проживання в Україні. В даному випадку, іноземець повинен звернутись до Державної міграційної служби України з повним переліком документів за 15 днів до закінчення строку дії посвідки.

Слід враховувати, що іноземець повинен в обов'язковому порядку робити заміну посвідки на тимчасове місце проживання, коли йому виповнюється 25 і 45 років. В даному випадку органи Державної Міграційної служби України анульовують попередню посвідку, вилучають її та надають нову, про що робиться відповідний запис в його закордонному паспорті.Вячеслав Шкромида

Рубрика: Міграційне право

E-mail: info@lawyers.in.ua

Все статьи автора