Міжнародний комерційний арбітраж
Міжнародний комерційний арбітраж - це третейський суд, постійно діючий або спеціально створений у кожному окремому випадку. Метою міжнародного комерційного арбітражу є розгляд і вирішення по суті міжнародного комерційного спору в певній процесуальній формі шляхом винесення обов'язкового для сторін, що сперечаються, рішення.
Суть міжнародного комерційного арбітражу - формується на підставі угоди між сторонами, що сперечаються, закріпленої в контракті/договорі виді арбітражної угоди або в окремому арбітражному договорі при їх безпосередній участі і під їх контролем.
Міжнародний комерційний арбітраж створюється для вирішення особливої категорії спорів, що носять комерційний характер, які виникають з господарсько-правових і торгових угод, а також що включають "іноземний елемент" в тій або іншій формі.
Види міжнародного комерційного арбітражу:
- Постійною діючий міжнародний комерційний арбітраж - створюється при торгово-промисловій палаті України;
- Арбітраж ad hoc - створюється тільки для вирішення конкретного спору, і після винесення ухвали припиняє своє існування;
- Постійно діюча морська арбітражна комісія - створюється при торгово-промисловій палаті України.
Міжнародні договори і внутрішньодержавне законодавство, які представлені цілим рядом документів як універсального, так і регіонального характеру, виступають основними джерелами права, що регулюють питання міжнародного комерційного арбітражу.
Необхідні вимоги для звернення для подання позову в міжнародний комерційний арбітраж:
- Наявність в контракті або договорі арбітражної угоди або окремого арбітражного договору, що у випадку спору між сторонами справа буде підсудна міжнародному комерційному арбітражу;
- Враховуючи, що предметом спорів є зовнішньоекономічні стосунки, між стогонами має бути присутнім міжнародний елемент;
Послуга міжнародного комерційного арбітражу включає:
- Ознайомлення з документами, підготовку і подання позовної заяви, відзиву на позовну заяву.
- Участь в судовому засіданні;
- Підготовку проекту мирової угоди;
- Затягування процесу на тривалий час;
- Участь в ході оскарження рішення арбітражного суду;
- Участь юриста в ході виконання рішення суду у виконавчій службі;
- Призупинення виконання судових рішень судів;
- Примусове виконання судових рішень;
- Забезпечення стягнення коштів.
Юридична фірма "Шкромида та Партнери" маючи у своєму штаті професійних юристів з достатньої кваліфікації і практичним досвідом, готова надати цю послугу з урахуванням інтересів клієнта та нестандартному підходу до складних ситуацій.