Захист та представництво інтересів в суді

Українське законодавство постійно удосконалюється і орієнтується на право Європейського Союзу. А іноземні компанії часто необізнані в тонкощах українського законодавства. І це істотно обмежує їхні можливості для судового захисту. Для того щоб вирішити цю ситуацію і зробити захист своїх прав зручнішою для сторін судового процесу, Конституція України передбачила закріплення інституту представництва як в цивільному, адміністративному і господарському процесі. Наявність інституту представництва дозволило професійним юристам, на платній основі, захищати інтереси своїх клієнтів у господарських, цивільних та адміністративних справах.
Процесуальним законодавством України передбачено вимоги до представника, а це означає, що захищати права та інтереси юридичних та фізичних осіб може людина яка відповідає вимогам процесуального законодавства. Представництво інтересів в судах стало гарним бізнесом для багатьох юридичних компаній та юристів, які надають такі послуги в Україні. На практиці, жодне більш чи менш значуща справа не обходиться без участі професійного представника.
Представництво і захист в суді допомагає учаснику судового процесу отримати якісні юридичні послуги і істотно підвищити шанси на виграш судової справи. Представник діє за дорученням і може здійснювати будь-які дії, на які його уповноважить довіритель, що дозволяє довірителю не брати участь в судовому процесі і не відриватися від своєї професійної діяльності. Крім безпосередньо представницької функції, юристи, які ведуть декілька справ, надають і інші важливі юридичні послуги, такі як юридична консультація юриста, складання позовної заяви, складання процесуальних заяв в ході судового процесу, складання апеляції та касаційної скарги, представництво в державних органах, зокрема , у державній виконавчій службі.
Представництво інтересів в суді. Самому чи з адвокатом?

Ще більш небезпечним видом «юридичного самолікування» є спроби самостійного представництва в суді інтересів юридичних осіб директорами або іншими керівними особами підприємства. Не розбираючись в особливостях цивільного, господарського права та міжнародного права, заявники не можуть визначити, до якого суду подати позов - до суду загальної юрисдикції або в спеціалізований суд. Який розмір судового збору необхідно сплатити, які документи необхідно прикласти до позовної заяви і т.д. Часто це призводить до недотримання термінів подання позовної заяви, залишення позову без розгляду і наступними відмовами у прийнятті справи судом до розгляду.
Таким чином, єдиним способом ефективного захисту інтересів в судах або інших органах державної влади є послуги досвідченого юриста, здатного швидко і ефективно захистити інтереси свого клієнта, в результаті, істотно збільшивши шанси на успішний результат судового процесу.